Mahmut Özçınar - Güzelyurt Belediye Başkanı

mahmut-ozcinar

29 Ekim 1957 tarihinde Binatlı’da doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Binatlı ve Limasol’da,

Liseyi de Güzelyurt’ta tamamlandı. Ankara 19 Mayıs Gençlik ve Spor Akademisi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünü derece ile bitirdi.

1982 yılından itibaren Güzelyurt’da Orta Öğretim Okullarının tümünde Beden Eğitimi Öğretmenliği görevini yaptı. 1992 yılından itibaren Kıbrıs Türk Futbol Antrenörler Derneği Başkanlığı yaptı. 1996 yılında Güzelyurt Kurtuluş Lisesinde Müdür Muavini olarak görev yaptı.1996 Yılından itibaren KKTC Amatör Atletizm Federasyonu Başkanlığı’nı sürdürdü. 1999-2005 Yıllarında LAÜ Mütevelli Heyeti Üyeliğini yaptı.

1998-2002, 2002-2006, 2006-2010, 2010-2014 yıllarında Belediye Başkanığı yapan Özçınar, 2018 Haziran ayında yapılan yerel seçimlerde yeniden Güzelyurt Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Özçınar, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve UCLG-MEWA Yönetim Kurulu üyesi ile Konsey Üyesi ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Eşbaşkanıdır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Başkanın Mesajı

Çok yoğun çalışma ve yatırımların olacağı bir yıla giriyoruz. Hizmete sokulacak tesisler, açılış ve temel atma törenleri ile dolu dolu geçecek yeni bir yıl.

Kendi ayakları üzerinde durabilen, borcu olmayan ve her yıl bütçesinden yatırım harcamalarına büyük bir pay ayırabilen bir kurum yaratmanın heyecanı ile yeni tesislerimizi hizmete açacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Modern, çağdaş ve engelli dostu şube ve hizmet binaları yaratma projemizin birincisi olarak inşa ettiğimiz Kalkanlı Hizmet binası 2018 yılının Mart ayı içerisinde hizmet vermeye başlıyor.

Kentimize, beldemize, ilçemize yaraşır Kent Müzesi ve Sergi Salonu yaratma projemiz doğrultusunda tadil ettiğimiz tesisin birinci ayağı olan sergi salonunu yine Mart 2018 ayı içerisinde hizmete sokuyoruz.

Eski Sibyan Mektebi olarak bilinen ve Kitap Kafe işletmesi olarak açmayı planladığımız tesisin tüm restorasyon işleri sonlandı ve iç mekanda kullanılacak ahşap döşeme, demirbaşı tedarik edildi. Dış mekan için gerekli membran sisteminin kurulmasına müteakip tesis 2018 yılı Mart ayı içerisinde hizmete açılacaktır.

Ülkemizin en büyük Kent Park’ını yaratma hayali ile başlatmış olduğumuz çalışmaların V. ve VI. etabını hazırlıyoruz. Bu amaçla yoğun ağaçlandırma çalışmalarımız devam etmektedir ve bu projemizde alt yapı çalışmalarının sonuna gelmekteyiz. 2018 yılı projenin üst yapısının gerçekleştirileceği ihalelerle geçecektir. Bu kapsamda meydan düzenlemeleri, oyun grupları ve diğer envanterlerin tedariki sağlanacaktır. Bütçemize Kent Park Projesi kapsamında 2,000,000.00 TL ödenek koymuş bulunmaktayız.

Yıllardır ilçemizin Kültür hayatının yükünü çeken AKM, başlatmış olduğumuz tadilat çalışmaları sonucu yeni yüzü ile Nisan 2018 ayında Güzelyurt Tiyatro Günleri organizasyonu ile yeniden hizmete girecektir.

Bütçeye ödenek koyduğumuz diğer bir konu ise kent giriş ve çıkışlarında yıpranan evlerin bakımının yapılması konusudur. Bu konuda ciddi bir çalışma yapıp Kent giriş ve çıkışlarında standart bir görünüm sağlamaya çalışacağız.

2018 yılında hayalimiz olan bir projenin daha temelini atmak için kolları sıvamış bulunmaktayız. Kendi enerjisini yaratabilen ve çok amaçlı kullanıma uygun Merkez Bina Projemizin temelini Mart 2018 ayı içerisinde atacağız.

Gururluyuz, halkımızın bize tevdi ettiği bu onurlu göreve başlarken,  Güzelyurt değişiyor Güzelyurt gelişiyor demiştik ve 2018 yılında bu sözümüzü tutmanın, tutabilmenin onurunu yaşıyoruz.

2018 yılı bütçesine yaklaşık 60 proje için ödenek koyduk. Bahçe yollarına asfalt ve stabilize malzeme serimi, asfalt geri dönüşüm aracı alımı, kaldırım ve ışıklandırma projesi, sokak hayvanları tedavi ve kısırlaştırma merkezi projesi, şube binası inşaatı, Kent ve köy yolları asfalt projesi, araç ve iş makineleri alımı, çevre düzenlemesi projesi, Kent Meydanı asma germe sistemi, yağmur suyu drenaj projeleri, Bostancı Meydan ve park düzenleme projesi gibi birçok proje 2018 yılında başlatılacaktır. Projelerimizin tümü bizlere heyecan vermektedir, ancak projelerimizin içinde yoğun çaba harcayıp yasal engelleri aşmamız gereken Sosyal Konut Projesi, İlçemiz için, çok önem arz etmektedir. Gençlerimizi beldemizde tutabilmenin vazgeçilmez koşulu olarak bu projeyi görmekteyiz. Bütçemize bu amaçlı ilk kez sembolik olarak bir ödenek koymuş bulunuyoruz. Merkezi hükümet ile çalışıp, yasal mevzuat ve sorunların aşılmasına müteakip ek bütçe hazırlamak sureti ile projeyi hayata geçireceğiz.

Sevgi, saygı ve desteğiniz için teşekkürlerimi sunar 2018 yılı bütçemizin hayırlı olmasını dilerim.

Başkana Mesaj Gönderin

   Cevabınız:

sikayet

gazete